Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Random 4.jpg

Rugsėjo 19-22 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Prezidento Gitano Nausėdos vadovaujamos delegacijos sudėtyje, dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 76-osios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Kartu bus pažymėtas Lietuvos, Estijos ir Latvijos narystės JT 30-metis.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
51479211428_747e1abfa9_k.jpg

Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Random 4.jpg

Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
DSC_4914.jpg

Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius nuotolinis būdu susitiko su Kauno miesto mero pavaduotoju Mantu Jurgučiu, Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku ir Baltijos miestų sąjungos generaliniu sekretoriumi Pawełu Żaboklickiu. Susitikime aptartas Lietuvoje organizuojamas Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos (ESBJRS) metinis forumas, dėl kurio rugpjūčio 25 dieną tarp susitikimo dalyvių buvo pasirašytas Supratimo memorandumas.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Rugsėjo 8 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos (URM) inicijuotam nutarimo „Dėl Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos sudarymo“ pakeitimui, kurio tikslas – išplėsti ir sustiprinti Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisiją, į jos sudėtį papildomai įtraukiant valstybės institucijų, viešųjų įstaigų, aktyviai veikiančių diasporos politikos srityje, ir Lietuvos diasporos organizacijų atstovus.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »

Rugsėjo 6 dieną į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau. Lenkijos ministras šalyje viešės užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Random 4.jpg

Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad nuo rugsėjo 4 dienos Lietuvos ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė iškviečiama konsultacijoms, atsižvelgiant į rugpjūčio 10 dienos Kinijos pareiškimą.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_1132.jpg

Rugpjūčio 31 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis įteikė Užsienio reikalų ministerijos (URM) medalio „Už nuopelnus Lietuvos diplomatijai“ Aukso kryžių URM Rytų kaimynystės politikos departamento trečiajai sekretorei Justinai Jakavonytei, kuri buvo vienintelė diplomatė, kartu su dešimčia kitų tarnybų atstovų padėjusi iš Afganistano evakuoti 2005-2013 metais su Lietuvos kariuomene dirbusius afganistaniečius vertėjus ir jų šeimos narius, taip pat Europos Sąjungos (ES) atstovybės Kabule ir Jungtinių Tautų pagalbos misijos Afganistane (UNAMA) darbuotojus ir jų šeimos narius.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »

Rugpjūčio 21 dienos vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretorius Antony Blinkenas paskambino Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui telefonu aptarti Kinijos agresyvią politiką, dvišalio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Random 1.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) Vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borrellį. Laiške ministras paragino imtis veiksmų, apsaugant ES sieną nuo dirbtinai kuriamo neteisėtos migracijos srauto ir kylančios grėsmės ES.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
210820a-30-flags_rdax_775x440.jpg

Rugpjūčio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime. Nuotolinis posėdis surengtas, siekiant aptarti sudėtingą saugumo situaciją Afganistane.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
DSC_4723.jpg

Rugpjūčio 20 dieną baigėsi dvi dienas trukęs ir apie 100 dalyvių iš Rusijos ir Vakarų sutraukęs Vilniaus Rusijos forumas, kuriame buvo aptariamos šiandieninės Rusijos aktualijos, artėjantys Rusijos Dūmos rinkimai, prastėjanti žmogaus teisių padėtis ir kliūtys pilietinės visuomenės veiklai.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_4512.jpg

Rugpjūčio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) Bendruomenių rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininku Tomu Tugendhatu. Susitikimo metu buvo aptarta situacija Afganistane, santykiai su Kinija ir nelegalios migracijos klausimas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Užsienio reikalų ministerija (URM) praneša, kad du Lietuvos piliečiai išvyko iš Afganistano ir pasiekė saugias valstybes po to, kai valdžią Afganistane perėmė Talibanas.

Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_4468.jpg

Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta itin sudėtinga situacija Afganistane, įsigalint Talibanui.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
Daugiau naujienų