Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Ministras G Landsbergis URT (5).jpeg

Šiandien, gruodžio 11 dieną, Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatomos diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą, padėtį Izraelyje ir regione bei situaciją Sahelio regione.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
Ministras Landsbergis su Kuleba.jpg

Lapkričio 28–29 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

Šio susitikimo metu įvyko pirmasis NATO ir Ukrainos Tarybos (NUC) posėdis užsienio reikalų ministrų lygiu. Sprendimas įsteigti NATO ir Ukrainos Tarybą buvo priimtas Vilniaus viršūnių susitikime šių metų liepą. 

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
Ministro anonsiniai i soc.tinklus_LT (1).png

Šiandien, lapkričio 28 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išplatino bendrą pareiškimą, kuriuo pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir destrukciją, vykdomą ESBO viduje, ir apgailestavo dėl sprendimų, suteikusių galimybę Sergejui Lavrovui asmeniškai dalyvauti 30-ojoje ESBO Ministrų tarybos sesijoje.

Visas trijų ministrų pareiškimo dėl nedalyvavimo ESBO ministrų susitikime tekstas skelbiamas čia: https://www.urm.lt/uploads/default/documents/Baltic_Non-Attendance.pdf

 

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
Nuotrauka_amb V Verba_TATENA VT_20231124.jpg

Lapkričio 24 dieną Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Valdytojų tarybos posėdyje Lietuvos ambasadorius prie tarptautinių organizacijų Vienoje Vaidotas Verba nacionaliniame pareiškime išreiškė nepertraukiamą Lietuvos paramą Ukrainai ir jos žmonėms, pasmerkė Rusijos vykdomą agresiją Ukrainoje ir jos nelegalią veiklą užgrobtoje Zaporižios atominėje elektrinėje, kurioje TATENA ekspertai stebi negerėjančią situaciją, ir pareikalavo Rusijos atsakomybės bei neatidėliotino pasitraukimo iš visos Ukrainos teritorijos.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
DSC_2093.jpg

Lapkričio 21 dieną ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo JAV Valstybės sekretoriaus Antony J. Blinkeno kvietimu surengtame G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai. Susitikime buvo aptarta pagalba Ukrainos energetikos sektoriui bei priemonės galinčios užtikrinti didesnį atsparumą.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Naujienos »
53335771335_551d4ebb56_k.jpg

Lapkričio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos sesijos metu vykusioje konferencijoje „Vilnius – Ukrainos diasporos vienijimo centras“.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
28bbee2b-5b12-4bff-8ff6-d82b8f181b74.jpg

Lapkričio 15 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų taryboje (BRT), kurios metu už ES reikalus atsakingi valstybių narių ministrai daugiausiai tarėsi dėl ES plėtros ir ateities.

Situacija Ukrainoje » Europos Sąjunga »
G. Landsbergis URT Briuselyje (1).jpeg

Šiandien, lapkričio 13 dieną, Briuselyje vyksta Europos Sąjungos užsienio reikalų taryba.

„Neturime suteikti  Putinui vilties, kad jo pergalė yra įmanoma. Turime aiškiai suprasti, kad atsakomybe už tai, kaip padėsime Ukrainai, ir už tai, ar pavyks Ukrainai laimėti, dalinsimės  visi“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
002 Viceministrė J. Neliupšienė susitiko su JT specialia įgaliotine Pramila Patten.JPG

Spalio 17 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Jungtinių Tautų (JT) specialiąja įgaliotine seksualinio smurto konfliktų metu klausimais Pramila Patten ir aptarė su ja kovos su seksualiniu smurtu konfliktuose problemas, ypač Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą kontekste.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
Diskusija (3).JPG

Spalio 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo tarptautinėje diskusijoje apie seksualinį smurtą. Pradėjęs sesiją „Seksualinis smurtas karo kontekste: Ukraina“ ministras išreiškė paramą tarptautinėms organizacijoms, tiriančioms ir registruojančioms Rusijos nusikaltimus Ukrainoje. Taip pat pabrėžė Tarptautinio baudžiamojo teismo vaidmenį užtikrinant atsakomybę už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui bei pabrėžė būtinybę įsteigti Specialųjų tribunolą dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »
Italijos Tarptautinių santykių instituto diskusija (1).jpeg

Spalio 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Italijos Tarptautinių santykių instituto (Istituto Affari Internazionali) kvietimu, kartu su Italijos žurnalistais ir akademinio pasaulio atstovais kalbėjo apie Europos saugumo ateitį.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis spalio 2 d. Kyjive dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
Ministras neformaliame URT_1002.jpeg

„Tikiuosi, kad šios dienos susitikimas paneigs visas abejones dėl paramos Ukrainai ir pasiųs aiškią žinią, kad Europa darys viską siekdama Ukrainos pergalės ir tai patvirtins realiais veiksmais. Tikiu, jog galime sakyti, kad esame labai rimtai įsipareigoję Europos Sąjungos plėtrai, nuolatinei karinei pagalbai Kyjivui“, – prieš prasidedant ES Užsienio reikalų tarybai sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
Ministras URT  Kyjive.jpg

Spalio 2 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus pirmą kartą Ukrainos sostinėje, Kyjive, vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
signal-2023-09-26-182757_002.jpeg

Rugsėjo 26 d. neeiliniame Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis griežtai pasmerkė Rusijos tebevykdomą agresiją prieš Ukrainą ir kritikavo Rusiją savo veiksmais paralyžiavusią ESBO veiklą. 

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Daugiau naujienų