Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras E. Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų susitikime

Sukurta 2022.01.07 / Atnaujinta 2022.01.07 18:18

Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

Susitikime konstatuota, kad Rusijos agresyvūs veiksmai prieš kaimynines valstybes – karinių pajėgų telkimas prie Ukrainos sienos ir jos teritorijų okupacija, kariniai veiksmai Donbase, Krymo ir Kaliningrado militarizacija, kibernetinės atakos ir kt. – pažeidžia saugumą Europoje. Atsižvelgiant į tai, NATO pasirengusi imtis visų reikalingų priemonių Aljanso narių saugumui ir gynybai užtikrinti.

„Šiuo metu nėra ženklų, kurie rodytų Rusijos pastangas deeskaluoti situaciją. Rusijos karinių pajėgų telkimas ir revanšistinė retorika verčia stiprinti atgrasymo ir kolektyvinės gynybos priemones, todėl siekiame papildomų saugumo garantijų NATO rytiniame flange“, - sakė E. Meilūnas.

Viceministras taip pat atkreipė dėmesį į Rusijos ir Baltarusijos integraciją. „Negalima ignoruoti gilėjančios Rusijos-Baltarusijos karinės integracijos ir augančio Rusijos karinio buvimo Baltarusijoje. Būtina, kad NATO atsižvelgtų į šį svarbų veiksnį“, - pabrėžė viceministras.

NATO šalių atstovai aptarė tolesnę politinę ir praktinę paramą Rusijos spaudimą patiriančiai Ukrainai. Sutarta, kad bet kokia Rusijos agresija prieš Ukrainą turėtų susilaukti tokio atsako, kurio kaina Rusijai būtų didžiulė. Sausio 10 dieną planuojamas NATO-Ukrainos komisijos posėdis, kuriame sąjungininkės aptars saugumo situaciją su Ukrainos užsienio reikalų ministru.

Aptardami pasirengimą NATO-Rusijos tarybai, sąjungininkai akcentavo, kad NATO lieka įsipareigojusi dviejų takelių politikai Rusijos atžvilgiu, t.y. atgrasymo bei gynybos stiprinimui ir dialogui,. Tačiau šis dialogas turi vykti laikantis sąjungininkų vienybės, abipusiškumo, pagarbos tarptautinei teisei ir kitų Europos saugumo kertinių principų. Būtina tolesnio dialogo sąlyga - Rusija turi imtis aiškių įtampos mažinimo priemonių.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
G. Landsbergis URT 1 (2).jpg

Sausio 24 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kur ES užsienio reikalų ministrai tęsė sausio 13-14 dienomis Breste, Prancūzijoje, vykusiame neformaliame susitikime (Gymnich) pradėtas diskusijas dėl saugumo situacijos Europoje. Ministrai nuotoliniu būdu situaciją aptarė ir su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriumi Anthony Blinkenu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
URM foto 2.jpg

Sausio 20 dieną Vilniaus arkikatedroje buvo laikomos šv. Mišios skirtos humanisto ir leidėjo Pranciškaus Skorinos atminimui. Kartu paminėta ir pirmosios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) spausdintos knygos, kurią išleido P. Skorina, 500 metų sukaktis.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_9657.jpg

Sausio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sakartvelo vicepremjeru ir užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu, kuris su oficialiu vizitu lankosi Vilniuje. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus, saugumo situaciją Pietų Kaukazo regione ir Sakartvelo integracijos į Europos Sąjungą (ES) ir NATO klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » NATO ir tarptautinis saugumas »
2.jpg

Gruodžio 11-12 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo „Liublino trikampio“ formato − Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos − užsienio reikalų viceministrų susitikime Lucke, Ukrainoje.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Susitikimas2.jpg

Gruodžio 8 dieną  užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Kijeve, Ukrainoje, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų viceministru Mykola Tochytskyi bei dalyvavo Lietuvos – Ukrainos diplomatinių santykių 30-mečio minėjime.

Ministerijos naujienos »
100994_86e0d52c41ce0bc76c4409c490b72ca7.jpg

2021 m. gruodžio 1 dieną  Lietuvos ambasada Maskvoje literatūriniu-muzikiniu vakaru „Išgirsti Milošą“ paminėjo lietuvių kilmės lenkų poeto, Nobelio premijos laureato, eseisto, vertėjo ir intelektualo Česlovo Milošo 110-ąsias gimimo metines.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »