Notariniai veiksmai

Sukurta 2014.05.28 / Atnaujinta 2020.10.09 10:34

Notariniai veiksmai atliekami tik asmeniškai į ambasadą atvykusiems Lietuvos Respublikos piliečiams – fiziniams asmenims. Notariniai veiksmai paštu neatliekami.

Notariniai veiksmai užsieniečiams, asmenims be pilietybės ar juridiniams asmenims (įmonėms, asociacijoms ir pan.) ambasadoje neatliekami.

Pagal Lietuvos Respublikos teisę sandorius, susijusius su Lietuvoje esančių nekilnojamųjų daiktų perleidimu, perdavimu naudotis, įkeitimu ar kitų daiktinių teisių ar jų suvaržymu tvirtina tik notarai Lietuvoje, todėl ambasadoje šie sandoriai netvirtinami. Ambasadoje taip pat netvirtinami rašytiniai liudytojo parodymai ir vedybų sutartys.

Dėl notarinio veiksmo atlikimo Lietuvos Respublikos piliečiai gali kreiptis ir į Rusijos Federacijos notarą. Užsienio valstybių piliečiai dėl notarinių veiksmų atlikimo gali kreiptis į savo pilietybės valstybės ambasadą arba į Rusijos Federacijos notarą.

Dėl notarinio veiksmo atlikimo būtina iš anksto užsiregistruoti elektroniniu paštu [email protected].

Notarinis veiksmas paprastai atliekamas tą pačią dieną. Jeigu konsuliniam pareigūnui reikia papildomos informacijos ar konsultacijos, notarinio veiksmo atlikimas gali būti atidėtas iki 10 kalendorinių dienų.

 


 

Naujienlaiškio prenumerata