Asmens tapatybės kortelė ir pasas

Sukurta 2014.05.13 / Atnaujinta 2024.05.28 15:18

Asmens tapatybės kortelė (ATK) – tai Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę, kuris gali būti naudojamas ne tik kaip kelionės dokumentas, bet ir kaip elektroninės atpažinties priemonė valstybės teikiamų e-paslaugų, įskaitant konsulinių paslaugų alternatyvas, gavimui.

  • E-paslaugos: norint užsisakyti elektronines paslaugas su naujos kartos ATK, išduodama nuo 2021-08-12, pakanka turėti mobilųjį įrenginį su NFC technologija ir programėlę mCard LTU (atsisiųskite ją iš AppStore arba GooglePlay). ATK naudojimo elektroninei atpažinčiai instrukcijas rasite šiame dokumente.
  • Kelionės dokumentas: su ATK galite vykti ne tik į Europos Sąjungai bei Šengeno erdvei priklausančias valstybes, bet ir į kitas šalis, kurios Lietuvos ATK pripažįsta tinkama kelionėms.

Lietuvos Respublikos pasas – tai Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę bei pilietybę ir skirtas vykti į užsienio valstybes arba naudoti Lietuvos Respublikoje.


Užsienio valstybėje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai (toliau – piliečiai) dėl ATK ar paso gavimo gali kreiptis:


Lietuvos Respublikos atstovybėse užsienyje priimami tik išvykimą iš Lietuvos deklaravusių piliečių prašymai dėl ATK ir paso gavimo. Informacija apie taikomas išimtis ir apie išvykimo iš Lietuvos deklaravimą skelbiama čia.

Lietuvos atstovybės ATK ir pasą išduoda / keičia tik bendrąja tvarka – skubos tvarka dokumentus galima gauti tik Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose Lietuvoje.

Dėl ATK ar paso išdavimo/keitimo pilietis turi asmeniškai atvykti į Lietuvos atstovybę. Išimtis taikoma tik vaikams iki 2 m. amžiaus – jų atvykimas nėra būtinas.

Daugiau informacijos apie reikalaujamus pateikti dokumentus ir apie registraciją priėmimui skelbiama Lietuvos atstovybių svetainėse.

Daugiau informacijos apie asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus galima rasti Asmens dokumentų išrašymo centro interneto svetainėje, o apie šių dokumentų išdavimą/ keitimą Lietuvoje – Migracijos departamento interneto svetainėje.

Teisės aktai

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha