Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Kovo11_2022.jpg

Kovo 11 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje, minėdama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, suorganizavo žymaus ukrainiečių režisieriaus Sergejaus Loznicos dokumentinio filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ peržiūrą ir aptarimą. Filmas jau spėjo pelnyti ne vieną tarptautinį apdovanojimą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
РЕК_24.01.2022-18.jpg

2022 metų sausio 24 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Rusijos Federacijoje gausiai susirinkusiai auditorijai buvo parodytas nepriklausomo Maskvos teatro „Bagaž“ spektaklis „Gyvenk amžinai“. Spektaklis yra vienas iš Rusijos žydų kongreso 2022 metų „Atminimo savaitės“ renginių, skirtų Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
01.21.jpg

2022 metų sausio 21 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorių Rusijos Federacijoje Eitvydą Bajarūną priėmė Rusijos Federacijos kultūros valstybės sekretorė-viceministrė Alla Manilova.

Konstruktyviame ir draugiškame pokalbyje buvo aptartos kultūrinių kontaktų perspektyvos teatro, kino, muzikos, dailės ir kultūrinių industrijų srityse. Taip pat buvo išreikštas Lietuvos suinteresuotumas puoselėti lietuvišką kultūros paveldą Kaliningrado srityje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
20220113_081119.jpg

Sausio 13-osios dienos rytą Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje, pagerbdama tragiškų 1991 metų sausio 13-osios įvykių Vilniuje aukas, prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ambasados pastato languose uždegtos atminties žvakės priminė dramatiškus įvykius 1991 metais, kai atsikūrusi Lietuvos valstybė ir jos piliečiai sugebėjo apginti Laisvę ir Nepriklausomybę.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_1377.JPG

2021 m. gruodžio 7 d.  Lietuvos ambasadoje Maskvoje įvyko režisierės, prodiuserės, Rusijos televizinės dokumentikos mokyklos atstovės, kino festivalių laureatės Lilijos Vjuginos dokumentinio filmo „Man nebaisu“ peržiūra ir aptarimas. Filmas pasakoja apie nacių okupuoto Vilniaus žydų getą, įkurtą Vilniaus senamiestyje 1941 m. rugsėjo 6 d. Filme taip pat yra nagrinėjamas ir prieštaringiausios geto asmenybės – Judenrato pirmininko, buvusio Lietuvos kariuomenės karininko Jakovo (Jokūbo) Genso – tragiškas likimas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Haiku3.jpg

Maskvos didžiausioje intelektualiosios literatūros mugėje „Non Fiction“ Lietuvos ambasada Rusijoje  kartu su Rusijos leidėjais surengė dviejų lietuvių autorių knygų Tomo Venclovos „Nelyginant Šiaurė magnetą: pokalbiai su Ellen Hinsley“  ir  Jurgos Vilės ir Linos Itagaki iliustracijų knygos „Sibiro haiku“, išleistų rusų kalba, pristatymus. Lietuvos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas itin gausiai susirinkusioms auditorijoms sakė, kad šie du išskirtinės kultūrinės ir literatūrinės vertės leidiniai kalba apie lietuvių ir rusų tautų patirtą skaudžią patirtį, žmogiškuosius santykius ir sovietinių disidentų bičiulystę. Ambasadorius taip pat padėkojo vertėjoms Anai Gerasimovai ir Aleksandrai Vasilkovai už puikius vertimus.

Istorinė, kultūros diplomatija »
20211201_192025.jpg

2021 m. gruodžio 1 d.  Lietuvos ambasada Maskvoje literatūriniu-muzikiniu vakaru „Išgirsti Milošą“ paminėjo lietuvių kilmės lenkų poeto, Nobelio premijos laureato, eseisto, vertėjo ir intelektualo Česlovo Milošo 110-ąsias gimimo metines.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_1295.JPG

Šiandien yra minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena.

Lietuvos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas ir ambasados darbuotojai prisijungė prie tarptautinės akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“. Taip pat pirmą kartą Lietuvos ambasados pastatas nušvito oranžine spalva, siekiant atkreipti dėmesį į smurto prieš moteris problemą ir jo mastus.
 
Lapkričio 25–gruodžio 10 d. laikotarpiu kasmet visame pasaulyje pažymima „16 dienų prieš smurtą dėl lyties“.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Saulė.jpg

Lapkričio 19–21 dienomis Maskvoje parodytas lietuvių kūrėjų opera-performansas „Saulė ir jūra“ (Marina), tapęs tarptautinio festivalio NET (New European Theatre Festival) programos dalimi. Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje prisijungė prie šiemet vykusio festivalio NET partnerių ir rėmėjų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1фото.jpg

2021 metų lapkričio 13 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Rusijos Federacijoje surengtas susitikimas-koncertas su vienu žymiausių Lietuvos operos tenorų Vaidu Vyšniausku, pasaulyje gerai žinomu Kristiano Benedikto sceniniu vardu.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambasadorius_1.jpg

Spalio 29 d. Sovietinių politinių represijų aukų atminimo dienos, kuri nuo 1991 m. Rusijoje minima spalio 30 d., išvakarėse Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas tradiciškai dalyvavo tarptautinės nevyriausybinės organizacijos ,,Memorial''* surengtoje SSRS politinio teroro aukų vardų skaitymo akcijoje ,,Vardų grąžinimas“, kuri dėl epidemiologinės situacijos vyko YouTube kanale.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
10.20.jpg

2021 m. spalio 20 d. Lietuvos ambasadoje Maskvoje, Jurgio Baltrušaičio namuose, įvyko filosofo ir kultūros istoriko, rašiusio rusų ir lietuvių kalbomis, Levo Karsavino atminimo vakaras. Šiuo istoriniu-literatūriniu-muzikiniu vakaru buvo norima atkreipti dėmesį į 1928–1946 m. Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus universiteto profesoriaus bei Lietuvai ir Rusijai reikšmingą humanistinį L. Karsavino  palikimą. Be to, 2022 m. bus minimos jo 140-os gimimo ir 70-os mirties metinės.

Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC07164_новый размер.JPG

2021 metų spalio 12–16 dienomis Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas lankėsi Rusijos rytuose, netoli Baikalo ežero esančiame Irkutsko mieste. Vizito metu buvo pasveikintas Irkutsko srities lietuvių nacionalinis kultūros centras „Švyturys“, minintis savo 20-ies metų jubiliejų, buvo pagerbtos Lietuvos piliečių tremtį įamžinančios vietos, vyko dvišaliai susitikimai, kuriuose buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės ekonomikos, turizmo, kultūros, švietimo srityse.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
Tatarstano kultūros ministerija.jpg

2021 metų spalio 7–8 dienomis Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas ir ambasados komercijos atašė Gintaras Binkauskas lankėsi Tatarstano Respublikoje (Rusija). Vizito metu vyko susitikimai, kuriuose buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės ekonomikos, kultūros, švietimo srityse. Taip pat buvo pristatyta Lietuvos totorių istorija.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha